ERASMUS + PROJECT: “MIGRATION, CHALLENGE FOR THE 21st CENTURY”

3 alumnes de 4t d’ESO de  la nostra escola, Jesuïtes El Clot, van tenir la setmana passada l’oportunitat de viatjar a Wavre, Bèlgica, per participar en el projecte Erasmus+ sobre Migració.

Three of our 4th ESO students had the exciting opportunity to travel to Wavre, Belgium to take part in the Erasmus + Migration project.

| 14-12-2016
A group of students of 4t ESO is going to participate in a week project in Sicily

A l’Institut Saint-Jean Baptiste, acollits per famílies de l’escola, els nostres alumnes es van trobar amb alumnes de Bèlgica, Polònia, Alemanya i Itàlia, tots participants del projecte. 

Durant els quatre dies que van ser allà, acompanyats de les seves professores Anna García (responsable d’intercanvis d'ESO a l’escola i coordinadora del projecte) i Izzy Valette (auxiliar de conversa de l’escola), van participar en un taller per aprendre a crear i treballar amb la pàgina web en la que treballaran en aquest projecte, durant els dos propers  cursos (2016-2018).  Cal dir que no tot va ser feina per a aquests alumnes: també hi va haver vida social amb les famílies i alumnes belgues, l’anada a les ciutats de Leuvan i Brusel·les, i el coneixement de la gastronomia del país.  Aquest és el link a la página web del nostre projecte: http://migration-challenge.eu/

Per cert, l’aventura continua el proper mes de gener, amb l’anada d’un grup d’alumnes de 4t d’ESO a Sicília (Itàlia) a participar en una setmana de projecte.

 

At the Institut Saint-Jean-Baptiste, our students met with students from Belgium, Poland, Germany, and Sicily that were also participating in the project. 

Through the course of four days, they attended a workshop to learn how to create and manage the website that they would collaboratively be working on throughout the duration of the project. They collectively decided on their project’s logo, with the winners being the one designed by the Polish team. It was not all work for these students, as they had time to experience some of the Belgium culture.  They took day trips to both Leuven and Brussels, spent time with their fellow students and host families, and got to taste some of the delicious Belgium food.   Here is the link to the project webpage: http://migration-challenge.eu/

By the way, our adventure continues:  a group of students of 4t ESO is going to participate in a week project in Sicily, Italy.

 

Comparteix